Setkání s osobností, aneb nepodceňujte důchodce

co jen chcete..

Setkání s osobností, aneb nepodceňujte důchodce

Příspěvekod Afterburner » sobota 08.12.2012 19:53:53

Tuhle historku píšu pro všechny, kteří mají občas sklony nechovat se k důchodcům příliš uctivě.
Včera jsem byl v Českých Budějovicích na naší letecké ožíračce a ještě předtím jsem si dal sraz s kolegou v jednom tamním obchoďáku. Sedim tam tak na lavičce u zadku vystavené Toyoty GT86, když se přišourá důchodce s igelitkama a sedne si vedle mě. Po chvíli se ale pán zvedl, došoural se k autu a začal s Toyotou lomcovat, jakože zkouší tlumiče. Pak se zase vrátil a rovnou mi začal vyprávět, jak je to hezky tvrdý, že Honda Civic to má měkký a tak dál.
Popravdě, mluvil dost pomalu a já neměl moc náladu si povídat. Ale pán to poznal a řekl: "Vás asi auta moc nezajímají, co?" To už jsem samozřejmě nevydržel a řekl mu že jo, a že mam tři, načež se samozřejmě začal vyptávat jaký a tak dál. Takže jsem se s s nim tak trochu nedobrovolně dal do řeči :-)
No a pán pak začal vyprávět, že taky jezdil v BMW, a to BMW 2002ti, a že i závodil a nakonec mi řekl i své jméno - ing. Zdeněk Halada. Byl to tedy pán, který ve své době byl jedním ze symbolů BMW u nás. (viz třeba článek: http://www.bmwclubpraha.cz/CLANKY/HISTO ... Halada.htm)
Než jsem si to ale pořádně uvědomil, přišla pro něj jeho manželka, a tak jsme se už jen rozloučili. I tak jsem ale rád, že jsem s ním mohl mluvit a i když sem na fórum pravděpodobně nechodí, tímto se mu omlouvám za svojí počáteční nevrlost. ccc
Obrázek
Uživatelský avatar
Afterburner
krotitel žraloků
 
Příspěvky: 868
Registrován: středa 11.11.2009 19:14:36
Bydliště: Praha

Re: Setkání s osobností, aneb nepodceňujte důchodce

Příspěvekod DC » sobota 08.12.2012 23:42:28

dobrá náhoda ;-)
Uživatelský avatar
DC
vládce temné hlubiny
 
Příspěvky: 1329
Registrován: úterý 03.07.2007 17:56:34
Bydliště: Řáholec

Re: Setkání s osobností, aneb nepodceňujte důchodce

Příspěvekod JK » neděle 09.12.2012 16:53:39

to snad neni možný!!!!!!!!! to je fakt pojem, řádil tu v 70 letech myslim že i snad s Alpinou, kopce a okruhy, znam germána co by dal nevim co za hovor s nim, jelikožto hledá to jeho první auto, a prej kdybych na nej narazil, mel jsem se optat jestli to byla fakt Alpina, protoze bohuzel vsechny dokumenty z ty doby jsou prej pryc......

ale myslim že jel nedavno nejakej ten Revival, Berounku nebo Vltavu nebo co...

kazdopadne borec! aii ccc ayy
Přílohy
halada.jpg
halada.jpg (19.11 KiB) Zobrazeno 3474 krát
Uživatelský avatar
JK
vládce temné hlubiny
 
Příspěvky: 2141
Registrován: sobota 14.07.2007 11:47:36
Bydliště: Klánovice + Dalkovice u Vlašimi

Re: Setkání s osobností, aneb nepodceňujte důchodce

Příspěvekod Afterburner » neděle 09.12.2012 17:40:27

No, kámoš z Budějic by na něj asi kontakt sehnal. Zkusim se zeptat, myslim že to nebude tak těžký. Ale v rozhovoru mi přišlo, že si právě některý věci kolem svýho auta už tak moc nepamatuje. Respektive možná to tenkrát tak neřešil a bylo to pro něj "jen" sportovní náčiní.
Obrázek
Uživatelský avatar
Afterburner
krotitel žraloků
 
Příspěvky: 868
Registrován: středa 11.11.2009 19:14:36
Bydliště: Praha

Re: Setkání s osobností, aneb nepodceňujte důchodce

Příspěvekod BAGO » neděle 09.12.2012 18:27:24

Taky to vůbec nemusel bejt on ..... jenom nějakej obdivovatel z ty doby kterej se do něho pasoval v Čb je jeden a ten tvrdí že je Karel Gott
BAGO
Uživatelský avatar
BAGO
vládce temné hlubiny
 
Příspěvky: 1033
Registrován: pátek 07.09.2007 21:13:53
Bydliště: Č.Budějovice

Re: Setkání s osobností, aneb nepodceňujte důchodce

Příspěvekod Afterburner » pondělí 10.12.2012 00:18:10

Myslim že to byl on, kamarád ho popisoval stejně, pokud jde o vzhled a taky jsem na netu viděl jeho fotky z nedávný doby, takže jsem si skoro jistej. :-) Že ty mi chceš Bago vzít tu radost a pomstít se mi za to, že jsem ti nezavolal? agg
Obrázek
Uživatelský avatar
Afterburner
krotitel žraloků
 
Příspěvky: 868
Registrován: středa 11.11.2009 19:14:36
Bydliště: Praha

Re: Setkání s osobností, aneb nepodceňujte důchodce

Příspěvekod BAGO » pondělí 10.12.2012 02:39:03

Kapnul jsi na to .........to ti neodpustím.
BAGO
Uživatelský avatar
BAGO
vládce temné hlubiny
 
Příspěvky: 1033
Registrován: pátek 07.09.2007 21:13:53
Bydliště: Č.Budějovice


Zpět na O VŠEM..

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé

cron