Tzv Ekopoplatky při přepisu

co jen chcete..

Tzv Ekopoplatky při přepisu

Příspěvekod MARŤAN » pátek 28.11.2008 17:41:10

Takže někdo ví,někdo možná ne.zajímat to bude zvláště ty co často mění,tudíš prodávají a kupují auta a hlavně všechny kdo budou chtít koupit auto pod r.v.91,což jsou na foru všechny auta,tam je poplatek nejvyšší a to 10000KČ PŘI REGISTRACI! platí se pouze jednou. Je to platné od 1.1.2009 Potvrzeno od úředníků,takže si to bude chtít asi mooc rozmyslet co za auto koupit :mrgreen: http://www.novinky.cz/clanek/155423-cen ... ovinu.html
Obrázek
Sharks not dead!
Uživatelský avatar
MARŤAN
žralok
 
Příspěvky: 211
Registrován: středa 02.01.2008 20:32:32
Bydliště: Brno a kde je dobře :-)

Re: Tzv Ekopoplatky při přepisu

Příspěvekod Mike944 » pátek 28.11.2008 19:19:09

JJ, už se na to těšim :-). Nedávno jsem koupil 2002 a teď jsem ji zazimoval a čeká na jaro na kompletní renovaci a pak na přihlášení, což znaméná 10tis navíc, kdybych to věděl dřív, že to takhle dopadne, tak nevim nevim, jestli bych ji vůbec kupoval, nebo bych si připlatil za lepší stav,aby se dala přihlásit ještě v tomhle roce. Hold pech a ne freude am fahren :twisted:
Mike
Uživatelský avatar
Mike944
žraločí ploutev
 
Příspěvky: 43
Registrován: pátek 24.10.2008 18:10:02
Bydliště: Liberec

Re: Tzv Ekopoplatky při přepisu

Příspěvekod bergos » pátek 28.11.2008 20:50:54

Mike944 píše:JJ, už se na to těšim :-). Nedávno jsem koupil 2002 a teď jsem ji zazimoval a čeká na jaro na kompletní renovaci a pak na přihlášení, což znaméná 10tis navíc, kdybych to věděl dřív, že to takhle dopadne, tak nevim nevim, jestli bych ji vůbec kupoval, nebo bych si připlatil za lepší stav,aby se dala přihlásit ještě v tomhle roce. Hold pech a ne freude am fahren :twisted:
Mike


jsem na tom stejně, při přihlášení na veterána by se snad tento poplatek platit neměl ne?
nakonec si asi tu 1502 nechám, už čeká v teplé garáži na rozborku. :wink:
BMW 1502 - under construction
Uživatelský avatar
bergos
žralokář
 
Příspěvky: 429
Registrován: úterý 18.11.2008 14:34:52
Bydliště: Ostrava

Re: Tzv Ekopoplatky při přepisu

Příspěvekod MARŤAN » pátek 28.11.2008 22:24:47

Mike944 píše:JJ, už se na to těšim :-). Nedávno jsem koupil 2002 a teď jsem ji zazimoval a čeká na jaro na kompletní renovaci a pak na přihlášení, což znaméná 10tis navíc, kdybych to věděl dřív, že to takhle dopadne, tak nevim nevim, jestli bych ji vůbec kupoval, nebo bych si připlatil za lepší stav,aby se dala přihlásit ještě v tomhle roce. Hold pech a ne freude am fahren :twisted:
Mike

V tom případě jde taky o to, že pojištovny od příštího roku budou hlídat v registru,nevím tedy přesně jak,na koho je auto psané a po tom se budou domáhat zaplacení povinného ručení!! :? I když auto nejezdí.Pozn.kličkovat jde snad vždy.
Obrázek
Sharks not dead!
Uživatelský avatar
MARŤAN
žralok
 
Příspěvky: 211
Registrován: středa 02.01.2008 20:32:32
Bydliště: Brno a kde je dobře :-)

Re: Tzv Ekopoplatky při přepisu

Příspěvekod Tom2002turbo » sobota 29.11.2008 14:55:38

To ty auta radši budu pálit nebo topit v řece než abych prodejem stare vrány cpal prachy poblbanejm uředníkum...To teda dostane ekopoplatek pekně naprdel :twisted:

Myslím že takovejch bude víc... :!:
E10
E30
E30
Uživatelský avatar
Tom2002turbo
krotitel žraloků
 
Příspěvky: 886
Registrován: pátek 01.02.2008 23:19:53
Bydliště: Kósek od Olomóca

Re: Tzv Ekopoplatky při přepisu

Příspěvekod Lukša » pondělí 01.12.2008 18:09:25

a co kdybyste si všeci ještě nakůpená auta i nedodělaná přepsali ještě letos?
Na to je potřeba mít jen evidenční kontrolu, tu auto dostane i rozdělané na dvorku, stačí sa domluvit s pověřenou osobou, nejlépe vzdělancem z stk, vzít ho po šichtě k vašim plechovým láskám, ten zkontroluje čísla a není problém!auto ihned při přepise uložit do depozitu, tudíž není třeba platná tk a a ni vyřizovat pojistku....poplatek se netýká pouze aut registrovaných jako historická-zvláští reg,. značka 1V2 3456 a podobně, nestačí jen ověření původdnosti, veteránská testace, to je jen pro levnější a krytější pojistku..
tak sa snažte, já ůž mám vše vyřízené, ted jen vykrást banku a na..at ježíškovi

a že se platní eko poplatek při první registaci není pravda- při každé první regisraci***takže kdo si auto dvakrát napíše na sebe??? :)

sou ti naši pos /l/r anci jen banda neschopných kret kret kret énů


PS...chybějící písmenka sů samozžejmě ps sprostáci :lol:
Uživatelský avatar
Lukša
žralokář
 
Příspěvky: 314
Registrován: pátek 09.11.2007 22:23:51
Bydliště: walachy

Re: Tzv Ekopoplatky při přepisu

Příspěvekod MARŤAN » pondělí 01.12.2008 18:53:51

luksa666 píše:a co kdybyste si všeci ještě nakůpená auta i nedodělaná přepsali ještě letos?
Na to je potřeba mít jen evidenční kontrolu, tu auto dostane i rozdělané na dvorku, stačí sa domluvit s pověřenou osobou, nejlépe vzdělancem z stk, vzít ho po šichtě k vašim plechovým láskám, ten zkontroluje čísla a není problém!auto ihned při přepise uložit do depozitu, tudíž není třeba platná tk a a ni vyřizovat pojistku....poplatek se netýká pouze aut registrovaných jako historická-zvláští reg,. značka 1V2 3456 a podobně, nestačí jen ověření původdnosti, veteránská testace, to je jen pro levnější a krytější pojistku..
tak sa snažte, já ůž mám vše vyřízené, ted jen vykrást banku a na..at ježíškovi

a že se platní eko poplatek při první registaci není pravda- při každé první regisraci***takže kdo si auto dvakrát napíše na sebe??? :)

sou ti naši pos /l/r anci jen banda neschopných kret kret kret énů


PS...chybějící písmenka sů samozžejmě ps sprostáci :lol:


no já to pochopil,tak že když auto už jednou někdo na sebe napíše a zaplatí za něj ten ekopoplatek,tak je vyřízeno,schválně se na to vyptám na úřadě,ale mám za to,že to je tak.Jinak auto mám vyhlídlé,ale bude na něj až po novým roce,takže fucking..zase zam...r...a..nej vý...er od pánu co chtěj ,aby ze silnice zmizela Škoda 120,ale co víc spíš,aby z toho něco káplo!!!
Obrázek
Sharks not dead!
Uživatelský avatar
MARŤAN
žralok
 
Příspěvky: 211
Registrován: středa 02.01.2008 20:32:32
Bydliště: Brno a kde je dobře :-)

Re: Tzv Ekopoplatky při přepisu

Příspěvekod JK » pondělí 01.12.2008 18:57:52

doufám ze to socani odvolaj....
Uživatelský avatar
JK
vládce temné hlubiny
 
Příspěvky: 2141
Registrován: sobota 14.07.2007 11:47:36
Bydliště: Klánovice + Dalkovice u Vlašimi

Re: Tzv Ekopoplatky při přepisu

Příspěvekod veteiks » pondělí 01.12.2008 21:56:26

Poplatek se má platit jen při první přeregistraci auta, uskutečněné poté, co zákon vstoupí v platnost. Další prodeje vozu už zpoplatněny nebudou. // taxem to nasel na webu ja.. ale kde je pravda.. :roll:
E21 320/6 (m20b25 swap) * FERDA
ex E21 316/318 * BOHUŠ
Uživatelský avatar
veteiks
Site Admin
 
Příspěvky: 563
Registrován: čtvrtek 21.06.2007 12:45:14
Bydliště: kroměříž

Re: Tzv Ekopoplatky při přepisu

Příspěvekod veteiks » pondělí 01.12.2008 22:04:48

takhle jsem to našel v zákoně..
Kód: Vybrat vše
http://www.psp.cz/forms/tmp_sqw/355d002b.doc
nebo v html .. http://www.psp.cz/sqw/text/tiskt.sqw?O=5&CT=367&CT1=0&v=PZ

Poplatky na podporu sběru, zpracování, využití a odstranění vybraných autovraků
Žadatel o registraci použitého vybraného vozidla do registru silničních vozidel podle zvláštního právního předpisu31f) je povinen zaplatit poplatek na podporu sběru, zpracování, využití a odstranění vybraných autovraků. Poplatek se platí při první registraci použitého vybraného vozidla v České republice. Pokud je již vozidlo v České republice registrováno, platí se poplatek při první přeregistraci vozidla.
Poplatek podle odstavce 1 je stanoven podle plnění mezních hodnot emisí ve výfukových plynech v souladu s právními předpisy Evropských společenství31g) ve výši
3 000 Kč v případě splnění mezních hodnot emisí EURO 2,
5 000 Kč v případě splnění mezních hodnot emisí EURO 1,
10 000 Kč v případě nesplnění mezních hodnot emisí podle písmene a) nebo b).
Poplatek se neplatí u vozidel, která splňují minimálně mezní hodnoty emisí EURO 3.
Stupeň plnění příslušné emisní úrovně se pro účely stanovení poplatku podle odstavce 2 prokazuje zápisem v osvědčení o registraci vozidla.
Poplatek podle odstavce 2 platí žadatel o registraci použitého vybraného vozidla do registru silničních motorových vozidel na příslušném obecním úřadu obce s rozšířenou působností. Obecní úřad obce s rozšířenou působností provádějící registraci vystaví po zaplacení žadateli doklad osvědčující, že poplatek byl zaplacen. Na dokladu musí být uvedeno identifikační číslo vozidla (VIN) nebo číslo karosérie, případně podvozku.
Poplatky jsou příjmem Státního fondu životního prostředí. Vybrané poplatky převádí příslušný obecní úřad obce s rozšířenou působností vždy k poslednímu dni následujícího kalendářního měsíce ode dne jejich vybrání Státnímu fondu životního prostředí České republiky.
E21 320/6 (m20b25 swap) * FERDA
ex E21 316/318 * BOHUŠ
Uživatelský avatar
veteiks
Site Admin
 
Příspěvky: 563
Registrován: čtvrtek 21.06.2007 12:45:14
Bydliště: kroměříž

Re: Tzv Ekopoplatky při přepisu

Příspěvekod veteiks » pondělí 01.12.2008 22:14:21

ještě jsem našel...

Tento zákon nabývá účinnosti prvním dnem třetího kalendářního měsíce následujícího po dni jeho vyhlášení.

Zákon vyhlášen 20. 10. 2008 ve Sbírce zákonů v částce 124 pod číslem 383/2008 Sb.
E21 320/6 (m20b25 swap) * FERDA
ex E21 316/318 * BOHUŠ
Uživatelský avatar
veteiks
Site Admin
 
Příspěvky: 563
Registrován: čtvrtek 21.06.2007 12:45:14
Bydliště: kroměříž

Re: Tzv Ekopoplatky při přepisu

Příspěvekod JK » pondělí 01.12.2008 22:57:15

takze to dopadne tak z ebudou vsichni jezdit s karama v poloprevodu,a myslim si ze s tim český člověk stejně nějak tak cca do dvou měsíců vyjebe.... :shock:
Uživatelský avatar
JK
vládce temné hlubiny
 
Příspěvky: 2141
Registrován: sobota 14.07.2007 11:47:36
Bydliště: Klánovice + Dalkovice u Vlašimi

Re: Tzv Ekopoplatky při přepisu

Příspěvekod veteiks » úterý 02.12.2008 14:05:29

JK píše:takze to dopadne tak z ebudou vsichni jezdit s karama v poloprevodu,a myslim si ze s tim český člověk stejně nějak tak cca do dvou měsíců vyjebe.... :shock:


takze s odhlaskou se da jezdit 2 mesice :shock: nebo za jak dlouho se to musi prepsat?
E21 320/6 (m20b25 swap) * FERDA
ex E21 316/318 * BOHUŠ
Uživatelský avatar
veteiks
Site Admin
 
Příspěvky: 563
Registrován: čtvrtek 21.06.2007 12:45:14
Bydliště: kroměříž

Re: Tzv Ekopoplatky při přepisu

Příspěvekod MARŤAN » úterý 02.12.2008 18:35:01

veteiks píše:
JK píše:takze to dopadne tak z ebudou vsichni jezdit s karama v poloprevodu,a myslim si ze s tim český člověk stejně nějak tak cca do dvou měsíců vyjebe.... :shock:


takze s odhlaskou se da jezdit 2 mesice :shock: nebo za jak dlouho se to musi prepsat?


Do 7 dnů :lol: .Ale JK má recht lidi si auto na sebe nechaj odhlásit,ale přihlásit už ho nepudou.Jenže to je taky past,protože na autě zustanou čísla na bývalého majitele,tak když vás někde blejsknou na fotečku,tak to dojde jemu.A čitám,že nikdo z nás by nebyl nadšen,kdyby mu domů přišel obrázek jeho ex káry s ksichtem někoho koho jste viděli jednou v životě. :lol: :lol: Nehledě na to,že i kdyby se toto stalo,dal se ještě letos uplatnit paragraf osoby blízké a bylo po prdeli..v praxi vyzkoušeno,jenže i toto je od nového roku tatam,takže smyčka se řekl bych utahuje :!: :idea:
Obrázek
Sharks not dead!
Uživatelský avatar
MARŤAN
žralok
 
Příspěvky: 211
Registrován: středa 02.01.2008 20:32:32
Bydliště: Brno a kde je dobře :-)

Re: Tzv Ekopoplatky při přepisu

Příspěvekod JK » úterý 02.12.2008 20:37:30

prihlasit by se to melo do 5ti pracovnich dni,ale ja vzdycky kdyz me kontrolovali v takovymdle aute tak sem nic nerek,a jednou se mi optali a ja na to ze sem to vcera koupil-az na malou skutecnost ze povinny ruceni uz bylo treba pul roku psany na me, zadnej policista si toho nevsimnul a i kdÿby, muzu tvrdit ze to bylo kamosa a povinny na me, takze bych zatim nejancil a uvidime jak to dopadne, pro spoustu lidi je tohle naprosto likvidacni zakon co se jejich mobility týče a i pro dost obchodniku protoze facko libo za 18 bude najednou mit hodnotu 8 tis,doufam ze to zrusej,protoze takovoudle kravinu muzou vymyslet jen kriplove Zeleny nebo podobny pojebanci,protoze jim chybí v kase a chtej to po obycejnejch lidech....

a s tim vyfocenym ksichtem nemas pravdu, v ten okamzik kdy je to na tebe odhlaseny uz po bejvalym majitelovi nepudou ale na tebe.

ja mam vcelku vychytavku, mam udaje jednoho hajzla co mi dluzi dost penez a vesele odhlasuju na nej.At si panacek uzije.
a prodat se to s plnou neoverenou plnou moci da krasne taky.
Uživatelský avatar
JK
vládce temné hlubiny
 
Příspěvky: 2141
Registrován: sobota 14.07.2007 11:47:36
Bydliště: Klánovice + Dalkovice u Vlašimi

Další

Zpět na O VŠEM..

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé

cron