Někteří prodávající žraloků....

co jen chcete..

Někteří prodávající žraloků....

Příspěvekod Afterburner » středa 12.02.2014 21:33:57

..aneb jak Afterburner pořád nic nekoupil abb
Tak mam po zbavení se hranaté krabice na kolech tak nějak pořád cukání, udělat si radost. Ale ani když mam konečně nějakou korunu navíc se mi to zatim nedaří. Stojí za tím jednak moje nerozhodnost, ale bohužel taky přístup některých prodávajících.
Pravda, najdou se dobří lidé, jako například WinCent, jemuž děkuji za vstřícný přístup při prezentaci jeho E28 524td viz viewtopic.php?f=1&t=6100 . Teď tak trochu lituju, že jsem zaváhal akk
Příběh první
Zaujala mě zde nabízená E23 735i viz viewtopic.php?f=1&t=6717 . Po konzultaci s Bagem, že před lety to bylo fakt pěkný auto jsem se rozhodl na něj jet podívat, a tentokrát sám, bez Píťáka, který dosud se mnou už objel řadu jiných aut. 130 tisíc je sice dost peněz, ale Bago řikal, že když se mi to bude líbit, tak si to mam koupit, tak jsem vyrazil agg
Prodávající sice do telefonu řikal, že na tom bude nějakej prach a že to několik měsíců nejelo, ale moje E24 taky občas pár měsíců nejede a pak je vše ok, takže jsem to neřešil. Bohužel ale realita taková, že vrstva bordelu na autě prakticky znemožnila pořádnou kontrolu toho nového laku, natož aby se mi to líbilo. Nu což, řekl jsem si a vyzval prodávajícího k projížďce. Sedma přes kabely chytla hned a motor běžel pěkně, takže jsem se začal těšit. Po ometení čelního skla tak, že alespoň obrysy baráků byly vidět (vodu nebylo vzhledem k teplotě vhodné použít) jsme vyjeli. No, vyjeli - rozjeli se a pak z rychlosti 30 km/h brzdily asi 30 metrů :-) Dobře, možná přehánim, ale prostě to nebrzdilo prakticky vůbec. Když jsem se pak na téměř opuštěný cestě odvážil rozjet asi na 50 km/h, zastavovalo to ještě déle, naštěstí jsem si vzpomněl, že lze brzdit podřazováním i u automatu. No, ale co hůř - z mýho pohledu se to nedalo řídit. Auto plavalo ze strany na stranu, jako by ta tyč od volantu, nebo co to tam má být, prostě nebyla acc
Prodávající sice řikal, že to jsou drobnosti, že je nechá opravit, ale podal to tak, že bych měl nejdřív přislíbit, že to koupim, aby neměl s autem další z jeho pohledu zbytečný výdaje. To jsem samozřejmě neslíbil a odejel s tim, že se ozve, až to bude jezdit. Samozřejmě neozval. Takže kdybyste si někdo chtěli dojet pro sedmu za 130 tisíc s plaťákem, pořád tam je.
Příběh druhý
Litujíc nerozhodnosti s E28 od WinCenta, zavolal jsem i na tu druhou, krásnou šedivou 524td viz viewtopic.php?f=1&t=6742 . Je teda pravda, že prodávající hned na začátek řekl, že prodávat nemusí a že vlastně by spíš za to chtěl 535i. No, nevim, kdo by do takový výměny šel, teda pokud by ta 535i nebyla ve výrazně horším stavu. Ale nakonec stanovil cenu na prodej 110 tisíc. Ano, je to dost za asi nejvíc důchodcovskou E28, ale protože je všichny zhuntovali jako JK (čti JéKá aee ), tak v podstatě začínají být docela vzácný, navíc v tomhle stavu.
No, takže jsem prodávajícímu zavolal podruhé, že jedu do blízkosti Hlinska a že bych to rád spojil s prohlídkou auta. Bohužel se mu to nehodilo, protože byl zrovna v Praze. Samozřejmě chápu, že každej má svojí práci a svuj program a nemůže skákat tak, jak já si písknu. Ale z těch tří telefonátů jsem nabyl přesvědčení, že prostě prodat nechce. Zkrátka žádnej náznak domluvit se na jindy, nabídnout jinou možnost prohlídky auta. Tak ale proč tedy ty inzeráty?
Předpokládam, že jestli si to dotčení přečtou, že se ohradí a třeba napíšou že jsem nějakej debilní Pražák a podobně agg Ale kuwa když už někdo chce takový prachy a někdo jinej mu je chce dovézt až pod nos, tak by podle toho k obchodu mohl přistupovat. A nebo ty peníze nechce, ale pak neni třeba tady házet takový inzeráty. Auta jsou to možná hezký, ale já se tedy o ně prosit nehodlam.
A jaké zkušenosti máte s prodejci vy? Napište nám do diskuze, nejlepší příspěvky odměníme hezkým smajlíkem agg

P.S. Ještě jsem nezmínil kamaráda DC (čti DýSího aee ). Tak tedy DC řikal, že ať jsem trpělivej, že ono se určitě nějaký hezký auto, co mě zaujme jednou objeví. Tak tedy čekám ccc
Obrázek
Uživatelský avatar
Afterburner
krotitel žraloků
 
Příspěvky: 868
Registrován: středa 11.11.2009 19:14:36
Bydliště: Praha

Re: Někteří prodávající žraloků....

Příspěvekod ElMariachi » středa 12.02.2014 22:34:44

...moje zkušenost z prodejcem byla výborná...Auto jsem hledal osm let, viz sekce "naše auta", pak jsem viděl "sedmu" na bazoši a byl to buď teď nebo nikdy...Už po telefonu zněl, že je "třiadvacatá" pro něj poklad...Vyměnilli jsme si několik zpráv, rozjel jsem se na východ Čech...Auto byl v garáži, čisté, chytlo na první dobrou, jeli jsem se projet, řekli jsem si co a jak, co je na autě špatně, co je dobře, co bylo opraveno...Ideální přístup - tímto bych chtěl pochválit martinmatess a poděkovat mu, že mě přesvědčil, abych si tu loď koupil...
...také bych rád zmínil DCho - pro sedmu dělá, co jí na těch jejich čtyřech očích vidí a jsem mu za to vděčen, protože po něm chci často blbiny... ahh
...toť zkušenost za mě...
BMW ist mein Traum.
Perpetuo aliquid evenitur...
ElMariachi
žralok
 
Příspěvky: 196
Registrován: pondělí 18.03.2013 12:13:47

Re: Někteří prodávající žraloků....

Příspěvekod jirina » čtvrtek 13.02.2014 00:10:44

ja mam nejvetsi zazitek (koupi a prodeju jsem zazil mnoho) kdyz mi chlapy z brna po odeslani fotek me 323 e 21 v puvodnim velmi solidnim stavu kasle a jezdici vuz s spz nabidli skvelych 3500 kc (to i ve zberu by bylo vic), proste jiz 323 neprodam a radsi si ho necham, je to 2 roky stary a velmi poucny pribeh
mnoho zraloku a bmw6klub.cz bmwtuning.cz
Uživatelský avatar
jirina
vládce temné hlubiny
 
Příspěvky: 1205
Registrován: neděle 15.11.2009 23:22:18
Bydliště: Klecany

Re: Někteří prodávající žraloků....

Příspěvekod bmwE28 » čtvrtek 13.02.2014 15:34:19

Shanis ještě žralocinu?mam tu jednu zanedbanou 535i,k videni u prahy
bmwE28
malej žralok
 
Příspěvky: 56
Registrován: pátek 11.05.2012 17:13:49

Re: Někteří prodávající žraloků....

Příspěvekod chochi » pátek 14.02.2014 01:20:07

nebylo by víc info k té 535i?
Obrázek
chochi
žraločí ploutev
 
Příspěvky: 37
Registrován: pondělí 18.04.2011 18:05:15

Re: Někteří prodávající žraloků....

Příspěvekod dimon » pátek 14.02.2014 17:12:30

Taky bych se přidal k tematu a chtěl bych povědět že jsem na prodeji aut vždy prodělal jako kráva agg .Člověk se snaží to auto co má udělat do conejlepšího stávu ať se jedná o Favo nebo Medvěda... Ale bohužel tu práci a prachy vražené do auta ti níkdo a níkdy nevrátí bhh . Ale zažíl jsem taky obchody,kdy na autě za desítku a nebo i mnohem míň kupujicí hledál takové mouchy,žeby podle jeho představ i nové auto z prodejny nevypadalo nic moc agg . Zkratka ať se to libí nebo nelíbí někomu z nás ale obchod z auty byl vždy podvod. Pak už se jedná o to jak je velký. Podstatou věci je to ,že ten co prodává chce to prodát za conejdráž, a kupujicí to chce za co nejmiň. A není ani rozhodujicí za kolik to auto kupuješ-za 150000 a nebo za15000, rozhodujicí je co tahle častka pro koho znamená. Tim chci říct ,že někdo je schopen dat za auto pro pobavení i milion kaček a očekává od toho stejně jako ten co schopen dat jen 15000. Je to tak. Já už jsem to auto koupil a při koupi byl jsem vědom toho,co mně čeká asi po detajlním odhalení doma a v klidu. Taky že žadné překvápko-mouch tam je dost,však to vídíte v mém vláknu. Ale já se nestěžují a vůbec tím nechci dotknou prodejce-byl jsem na to přípraven,a mám z toho auta hroznou rádost abb
A na závěr dvě kratké historky: první nákup-cesta z Písku do Olomouce pro BMW E36 318 TDs. Dle majítele nejlepší auto snad neexistuje. Pozor -ne bazar! Provolaných snad 1000Kč pro ujištění stávu a sdůraznění ,jak dlouhou cestu pro to jedu....Výsledek -totalní šrot,pobouchaný, s klepajicím motorem jako kráva!!!! A to neříkám o cestě za 2000Kč. Ale po prohlednutí vozového parku v té vesničce,kde nej auto byl napůl schnilý Favo. Jsem se ani nedivíl že majitel bawa opravdu to myslel vážně...že má to nej auto agg . Jo, auto ten krát bylo za 80 tis. -častka pro mně opravdu dost velká!
A druhá: našel jsem v inzeratech Fiata 850 Sport cupe. Spousta z vás vi o co se jedná... Majitel psal "cenu nabídněte". Věděl jsem že to bude za ránec (tedá pro mně) ale zkusil jsem to. Prachy žadné, prostě se počítálo každé kilčo navic a manželka na mně řvala furt. Tak jsem zvedl telefon a naferovku jsem řekl majiteli že cenu toho auta uvědomují ale opravdu vic než 5000 Kč prostě dohromady nedám.....a ono to klaplo! Řekl -tak jo...
Pak majitel na předání přijel v Audi Q7 a podle toho jak vypadalá nejmenovaná firma jsem uvědomil že jsem asi největší chudak v Evropě. Ale jednání bylo fer a zjistíl jsem že cenu toho auta dost dobře zná ale nemá moc času se zabejvat inzerování a prodejem tak prostě si řekl že první kdo zavolá a nabídné cokoliv tak to dá-hlavně ať to nerezné v garáží.
Tak že i to jde!!! ccc
Uživatelský avatar
dimon
žralokář
 
Příspěvky: 364
Registrován: pátek 09.11.2012 16:49:50
Bydliště: Písek, JČ.

Re: Někteří prodávající žraloků....

Příspěvekod hcabrio » sobota 15.02.2014 22:06:02

Já jen pro vysvětlení,auto bych prodal,jen mi přišlo že už na to nebudete mít čas.Jsem teď odstěhovaný v praze,puvodně jsem měl jet domu dřív,ale nedopado to.Když budete chtít,můžeme se domluvit a mrknout na to.
hcabrio
žraločí ploutev
 
Příspěvky: 32
Registrován: sobota 20.07.2013 21:21:03

Re: Někteří prodávající žraloků....

Příspěvekod Alois » neděle 16.02.2014 14:31:51

Afterburner: Promiň, ale naprosto zbytečný topic. Ber to tak, že každý fanda zde je svým způsobem na hlavu (i sebe do toho počítám, ty tam patříš taky) a ne vždy má zájem skákat, když nějaký "asikupec-pokudsitozítranerozmyslím " píská tak či onak.

735i Executive: Hele, to je taková krasavice, že za ty peníze není vůbec co řešit. Věřím že já bych s majitelem našel společnou řeč. Pokud plave řízení (což je víc než logické na těch 17kách, s takovýma kolama se to auto nekonstruovalo - tak to je skoro u všech e24, e23, e28 - což bys sám mohl vědět) vše se dá za rozumné peníze vyměnit za nové, kromě převodky - ale ta se dá taky sehnat, zachovalá. Že to nebrzdilo? Auto neváží 500kg, jak sám popisuješ auto stojí a oprava taky není nesmysl. Plně chápu prodávajícího. Zamluv si to se zálohou a já to dám do stavu kterého chceš... Já bych to pro nikoho nedělal (navíc bych to auto nikdy neprodal), ale věřím že když si necháš nacenit díly, ty důležité, které je potřeba vyměnit... určitě ti to prodávající upraví na částce, kterou za auto chce. Nikde jsem nečetl že je to pevná cena. Kdybych neměl to samé, navíc v shadowline, už mi to auto stojí v garáži..

Musíš si uvědomit že kupuješ dost staré auto, kterých je opravdou pomálu, navíc jdou v posledních letech rychle do ceny. Tato a podobné e23 je daleko hodnotnější než všechny možné e24 ( do budoucna diametrálně - vzhledem k počtu vyrobených kusů), vyjma snad M635csi a Alpiny..

524td I. a II..: No, když porovnám první typ auta s druhým, nechápu. Ale to je tvá věc, když to chceš... Jenže minimálně jeden z nich je, jak to tak vypadá stav. Pokud teda chceš 524td, tak nevím co řešíš u Wincentové. Je prodaná?

Prostě na to jdeš špatně, celý ten topic můžeš rovnou smazat, zanechat nějaké pózy a raději si udělat pořádek v tom co chceš. Zajeď na více aut a do měsíce něco koupíš. Pokud ale chceš kupovat, ne jen dělat že něco kupuješ.
Alois
vládce temné hlubiny
 
Příspěvky: 2146
Registrován: sobota 02.05.2009 13:52:23
Bydliště: Ostrava

Re: Někteří prodávající žraloků....

Příspěvekod Afterburner » neděle 16.02.2014 15:52:47

No Alois, zrovna na tvuj styl komunikace už jsem slyšel taky mnohé a o dalším svědčí řada tvých příspěvků tady. Ale nikdy jsem tě neviděl, takže nemohu soudit.
A ke konkrétním věcem - ano, WinCentova 524 je prodaná a to jsem taky napsal, že je moje zaváhání. A jestli umíš zhodnotit stav auta podle pár fotek a určit, že to nebude drahá oprava, tak jsi fakt borec. Ale já si stojim za tim, že i kdyby mělo auto 10 tun, tak by mělo BRZDIT, a nikoliv zastavovat setrvačností. A 130 tisíc za auto, který v zásadě nemůžu ani projet a vyzkoušet je pro mě zkrátka hodně, ale třeba jsem jedinej a někdo si to na plaťáku odveze.
P.S. Až budu mít někdy čas, tak ti pošlu taky odkazy na tvoje bláboly, který bys mohl promazat aee agg
Obrázek
Uživatelský avatar
Afterburner
krotitel žraloků
 
Příspěvky: 868
Registrován: středa 11.11.2009 19:14:36
Bydliště: Praha

Re: Někteří prodávající žraloků....

Příspěvekod DC » neděle 16.02.2014 20:28:21

Uživatelský avatar
DC
vládce temné hlubiny
 
Příspěvky: 1329
Registrován: úterý 03.07.2007 17:56:34
Bydliště: Řáholec

Re: Někteří prodávající žraloků....

Příspěvekod PÁREK » neděle 16.02.2014 21:54:50

Ja si myslim, ze veterani se maji kupovat na kvalitu a ne kvantitu. Ja jsem se vzdacky auto snazil vybirat srdcem. Proste prijdes k auto a citis to. Bud to tm je a pak jsi ochotnej prehlidnout detaily a nebo to tam proste neni. A auto muze byt v sebelepsi kondici, ale proste to tam neni. Tohle se mi osvedcilo.

Aloisi nic proti tobe, v tomhle stojim za Aftrem. Proste After to tak necejtil. Ma jednoho Zraloka, dela ho v top stavu. Koupit dalsi kasicku aby mohl rict ze ma dalsiho proste nema smysl. Je sice krasne mit plnou garaz, jako mas ty, ale k cemu? Kdy jsi naposledy auta projel? Samozrejme, mas kousky, ktery by tady spousta lidi ocenila mit v garazi, jen se obavam, ze drive nez je zprovoznis, das do poradneho stavu tak vice mene umrou.

After pravdepodobne prokaucoval peknou e28. I kdyz ja bych se zameril na jinou motorizaci. To ze chces koupit tak do mesice koupis si nemyslim ze je uplne pravda. Ja se treba snazim najit alespon uchazejici Transit mk1 uz dele nez rok. Par jsem jich i paradoxne videl. Ale zadny proste neni ten co bych si predstavoval.

Za me: Muzes kupovat auta na kvantitu a delat si super stodolu. ALe co z toho? Nebo mas dve auta, ty mas alespon ve stavu A2 - B nebo klidne uplny vrak. Ale provozujes je a delaji ti radost. Vybiras je pocitem, protoze zrovna tenhle dany kousek ma neco, neco nepopsatelneho, a to te pritahuje. After to nasel v sestce, ted hled znova a najde to treba za mesic treba za rok. Rozhodne neni kam spechat a v pripade Aftera asi nejde uplne o to jak rychle to cenove poroste, protoze to neni proc kupujeme zraloky, je to o tom jakou nam to udela radost. A o tom to je...
Obrázek
Uživatelský avatar
PÁREK
krotitel žraloků
 
Příspěvky: 947
Registrován: středa 11.03.2009 00:35:55

Re: Někteří prodávající žraloků....

Příspěvekod Alois » neděle 16.02.2014 22:05:09

Aha.. Uderil jsem hrebik na hlavicku...

Ja neresim co si myslim o tobe, pokud chces, muzu tady vlozit ja par let stary odkaz z bmwklubu.cz, kdy jsi psal neco jako "mam byt na lukrativni adrese, e39ku na MPaketu na leasing a shanim nejakou zenskou.." Tohle bych nenapsal ani v 15ti, tusim ze tobe je a i tenkrat bylo o hodne let vice.. ale je to tva vec. Ale pamatuji si, ze se ti cely klub tenkrat vysmal a uz ses tam uz neukazal. Ale jak rikam, neresime prece nazor jednoho na druheho..

Ja ti jen chtel vysvetlit, ze pokud chces neco koupit, muzes. To kolem je jen zbytecna omacka. A je mi uprimne lito majitele e23, to je cele. Delej jak myslis..

Mej se.
Alois
vládce temné hlubiny
 
Příspěvky: 2146
Registrován: sobota 02.05.2009 13:52:23
Bydliště: Ostrava

Re: Někteří prodávající žraloků....

Příspěvekod PÁREK » neděle 16.02.2014 22:09:09

Alois, promin ale asi si me s nekym pletes. Ja na BMW klubu nikdy nebyl... A prispevek nebyl zalozen proti tobe. Jen jsem se snazil vysvetlit pohled z druhe strany
Obrázek
Uživatelský avatar
PÁREK
krotitel žraloků
 
Příspěvky: 947
Registrován: středa 11.03.2009 00:35:55

Re: Někteří prodávající žraloků....

Příspěvekod Alois » neděle 16.02.2014 22:10:49

Parku, ja tady nerozvijim zadne imaginarni plany.. Kdyz chci koupit, koupim. Mam polovinu z 15ti aut kteryma jezdim, polovinu pred renovaci.. Za chvilku se ta pulka prehoupne. Ale to je zbytecne rozebirat..

To taky Parku nepatrilo tobe. Uzavrel bych to, co jsem chtel napsat, to jsem napsal.
Alois
vládce temné hlubiny
 
Příspěvky: 2146
Registrován: sobota 02.05.2009 13:52:23
Bydliště: Ostrava

Re: Někteří prodávající žraloků....

Příspěvekod PÁREK » neděle 16.02.2014 22:14:57

Aha tak to oukej:-)
Obrázek
Uživatelský avatar
PÁREK
krotitel žraloků
 
Příspěvky: 947
Registrován: středa 11.03.2009 00:35:55

Další

Zpět na O VŠEM..

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé

cron