m20 karbec zas chcípe na volnoběh

E21 a předchůdci 1500 - 2002

m20 karbec zas chcípe na volnoběh

Příspěvekod shifter » středa 02.12.2009 16:45:10

Chlapi,
ja už jsem bezradnej. Jak jsem vyměňoval karburátory na mojí 320, tak od tý doby mám problém s volnoběžnejma otáčkama. Příkladem uvedu nejčastější jev....příjezd ke křižovatce, vyřadim a otáčky spadnou a kára zablekotá a chcípne. Někdy zase zastavim a v pohodě, jdu od auta a za 30sec. začne blekotat a chcípne. Napřed mi to zlobilo, když jsem měl špatny kontakty na odpojovacích ventilech volnoběhu(2 zašroubovaný válečky). Znova sem to procházel, dokonce jich aji měnil, ale s těma z jinýho karbecu sem motor ani nenatočil.
Nemátě s tímhle někdo zkušenosti?
Uživatelský avatar
shifter
krotitel žraloků
 
Příspěvky: 632
Registrován: pondělí 25.06.2007 09:53:51
Bydliště: zr

Re: m20 karbec zas chcípe na volnoběh

Příspěvekod jaryn » středa 09.12.2009 10:43:57

Na tohle až někdo přijde tak bude hodně slavnej. Na jaře mně to dělalo to samý, pošťoural jsem kde co, včetně těch ventilů, a když už jsem se chystal k rozborce karburátoru, tak si to pan Solex rozmyslel a celou sezónu šlapal naprosto v pohodě. Když jsem se pak vracel ze srazu v Buchlovicích, tak jsem dorazil před barák a než jsem otevřel vrata a pokecal se psema , tak motor pošel. Následovala častečná rozborka,vykopal jsem trysky a zkusil to nablafnout jen bez filtru. Všechno v pohodě, ale jen co jsem nasadil filtr(novej) a zkompletoval to, tak zase zdechnul. Pojal jsem podezření, že je to tím filtrem, páč jsem tam narval nejlevnějšího FILTRONA a motor to nemůže udejchat. Chtěl jsem koupit MANN,ale po dalším průběžným a zoufalým hrabání se v karbecu a kompletaci se volnoběh udržel a motor za se fachčí. Jo, ještě jsem investoval v Autecu hříšnejch 75,- do novýho těsnění pod přírubu filtru a dával jsem nový o-kroužky k těm odpojovacím ventilům. Takže z toho moudrej opět nejsem, zjednodušeně řečeno. Ale jede to. Zatim teda.
Uživatelský avatar
jaryn
žralokář
 
Příspěvky: 389
Registrován: čtvrtek 09.10.2008 23:31:44
Bydliště: Hradec Králové


Zpět na TECHNIKA A SERVIS / ŘADA 3

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé

cron