Diferenciál E21 - "zavařenec"

E21 a předchůdci 1500 - 2002

Diferenciál E21 - "zavařenec"

Příspěvekod Matěj » úterý 26.10.2010 08:37:45

Zajímá mne Váš názor na domácí výrobu samosvorného diferenciálu, zavařením obyč diferu. Dostal se mi pod ruku funkční obyč. diferenciál z BMW E21, prošel očistou a ted leží na ponku. Originální samosvor je pro mne v tomto čase nedostupný a tak, když jsem tady na fóru, nebo i na E30 fóru četl, že je možno obyč difer zavařit, aby též svořil, zajímám se, to se ví.
Zkoušel jste to někdo samodomo vařit? Jaká je životnost takovéhoto vejrobku?
Děkuji za jakýkoliv příspěvek.
ZdravíMatěj
Uživatelský avatar
Matěj
malej žralok
 
Příspěvky: 69
Registrován: středa 22.08.2007 14:13:13
Bydliště: středočesko

Re: Diferenciál E21 - "zavařenec"

Příspěvekod TomasO » úterý 26.10.2010 14:42:24

Nazdar,
zavarením diferenciál stráca svoju funkčnosť a nestáva sa samosvorným. Samosvor prenáša časť krútiaceho momentu napr. pri prejazde zákrutou z odlachčeného kolesa na koleso zatažené, ktoré dokáže tento moment efektívnejšie využiť, avšak ak by sa diff zavaril tak by sa obe kolesá točili neustále rovnakou rýchlostou, čo je problém pretože pri prejazde zákrutou opisuje vnútorné koleso menšiu kružnicu oproti kolesu vonkajšiemu z čoho vyplívajú ich rozdielne rýchlosti. Výsledkom takéhoto zavarenia ľahko môže byť poškodenie hnacieho ústrojenstva v dôsledku vznikania nežiadúcich síl. Zavarenie diferenciálu možno má nejaký zmysel pri autách využívaných na drift, kde je rovnomerné rozdelenie krútiaceho momentu žiaduce.
Podľa mňa je hocijakého žraloka na drift škoda, viem si ich predstaviť na nejakej Historic rally alebo podobne, to určite áno, ale na driftenie je tu kopec iných aut.
Ja vzhladom na vek a opotrebenie súčestí našich áut takúto úpravu neodporúčam.
Uživatelský avatar
TomasO
 
Příspěvky: 21
Registrován: úterý 13.04.2010 12:10:52
Bydliště: Slovensko

Re: Diferenciál E21 - "zavařenec"

Příspěvekod JK » středa 27.10.2010 19:56:53

no, jsou i disciplíny kde se použít dá bgg , já ho jezdil ve fáčku na autocross a řikal sem tomu finální vyřešení samosvorné otázky a mel sem na nem štetcem napsáno 100% diff sperre. Ale na jinej druh závodění by to asi zřejmě byla fakt blbost, nehlede na to že by ti lítaly poloosy atd.atd. A hlavně zas taková prdel to zavařit aby se to neroztrhlo taky neni. amm
Uživatelský avatar
JK
vládce temné hlubiny
 
Příspěvky: 2141
Registrován: sobota 14.07.2007 11:47:36
Bydliště: Klánovice + Dalkovice u Vlašimi

Re: Diferenciál E21 - "zavařenec"

Příspěvekod DC » středa 27.10.2010 20:23:41

pár lidí okolo to má nebo to zkoušeli ale obyč samosvor je vždy lepší

taky to má nevýhodu že to trhá klouby poloos v nejméně vhodnou dobu aff

a blbě se parkuje do řady agg

zatačet v menších poloměrech lze jen driftem
Uživatelský avatar
DC
vládce temné hlubiny
 
Příspěvky: 1329
Registrován: úterý 03.07.2007 17:56:34
Bydliště: Řáholec


Zpět na TECHNIKA A SERVIS / ŘADA 3

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé

cron