Kolisajici volnobezne otacky pri krouceni volantem

E12 a E28

Kolisajici volnobezne otacky pri krouceni volantem

Příspěvekod jirka8 » pátek 22.10.2010 08:01:22

Mam takovej problem v ty moji e28. Stava se to obcas ale prijde mi to divny, tak se radsi ptam :). Jak mam plyn, kterej potrebuje postelovat (vymenit reduktor a podobne), tak mam volnobezny otacky na benzin moc nizky a na plyn tak akorat, ale posledni dve dni se mi obcas stane, ze kdyz zatacim volantem na jakoukoliv stranu, tak mi jdou otacky najednou dolu a uz asi trikrat se mi stalo, ze motor uplne chcipnul. Kdyz jsem to zkousel tedka rano, tak je videt, ze otacenim volantu doprava nebo doleva otacky klesaj. Nemate nekdo nejaky napad co by kde mohlo byt spatne? Daj se nejak jednoduse postelovat ty volnobezny otacky aniz bych to rozesral? (kazdej totiz rika neco jinyho:)). Dneska se chystam vycistit volnobeznej motorek, tak kdyz uz se v tom budu hrabat, tak abych vedel.

ps. pokud se neda z meho popisu pochopit, co chtel basnik rict, tak se omlouvam. spis vam tady popisu jak naprogramovat eshop nez tohle. ale slibuju ze to snad case bude lepsi :D
E28 525e alias Dedek /alpin weisse/
Uživatelský avatar
jirka8
žralokář
 
Příspěvky: 499
Registrován: pondělí 13.09.2010 13:40:22
Bydliště: Svepravice

Re: Kolisajici volnobezne otacky pri krouceni volantem

Příspěvekod Markus E28 » pátek 22.10.2010 11:05:42

Ahoj to je normální u každého auto které má servo.. protože servo v klidu nemá žedný odpor ale po tazočení začne pumpovat oloej do řízení a tím vznikne odpor a motoru klesnou otáčky...
skus si jen přidat volnoběžné otáčky.. aby to nechcípalo. ja mam na svoji etě asi 600 nebo 700 ot na volnoběh
Uživatelský avatar
Markus E28
malej žralok
 
Příspěvky: 85
Registrován: čtvrtek 02.09.2010 22:07:08
Bydliště: Berounsko

Re: Kolisajici volnobezne otacky pri krouceni volantem

Příspěvekod jirka8 » pátek 22.10.2010 11:19:13

Markus E28 píše:Ahoj to je normální u každého auto které má servo.. protože servo v klidu nemá žedný odpor ale po tazočení začne pumpovat oloej do řízení a tím vznikne odpor a motoru klesnou otáčky...
skus si jen přidat volnoběžné otáčky.. aby to nechcípalo. ja mam na svoji etě asi 600 nebo 700 ot na volnoběh


diky, rikal jsem si ze to mozna bude mit nejakou souvislost se servem, ale radsi se ptam. volnobezne otacky zkusim poladit o vikendu. dam vedet jak to dopadlo :).
E28 525e alias Dedek /alpin weisse/
Uživatelský avatar
jirka8
žralokář
 
Příspěvky: 499
Registrován: pondělí 13.09.2010 13:40:22
Bydliště: Svepravice


Zpět na TECHNIKA A SERVIS / ŘADA 5

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé

cron