Kontrolka mazání e28

E12 a E28

Kontrolka mazání e28

Příspěvekod Weaver » čtvrtek 12.05.2011 20:47:18

Zdravíčko,
Tak si to štrádujem po pěkné státní cestě a když v tom najednou si řidič všimnul, že svítí kontrolka mazání... No a svítí, problikává, jak se tomu chce. za tepla, za studena... Olej tam je. je ho tam dost. radši to překontroluju ještě jednou až to uplně vychladne, ale měl by ho tam být dostatek. Ale jak říkám, kontrolka prostě svítí. Čím to může být?
Obrázek
Weaver
žralokář
 
Příspěvky: 466
Registrován: pátek 29.04.2011 21:00:18
Bydliště: Vyškov

Re: Kontrolka mazání e28

Příspěvekod DC » čtvrtek 12.05.2011 21:36:46

jestli se učíš na automechanika a nevíš co znamená tahle kontrolka, tak potěš koště agg




není to o množství oleje, ale o jeho tlaku za běhu motoru - červená znamená nedostatečný tlak - tzn. riziko zadření motoru pokud tomu tak opravdu je

může být taky v háji čidlo, ale je potřeba to prověřit někým znalým ;-)
Uživatelský avatar
DC
vládce temné hlubiny
 
Příspěvky: 1329
Registrován: úterý 03.07.2007 17:56:34
Bydliště: Řáholec

Re: Kontrolka mazání e28

Příspěvekod Weaver » čtvrtek 12.05.2011 22:23:37

tak ke spoustě věcí sem se ve škole nedostal. je to škola. ve škole se většinou stejně naučíš prd. asi jako já, i když se sakra snažím. a dlouho sem se nic novýho nedozvěděl. většinu novejch věcí se dozvídám postupně uplně mimo školu. třeba teď abb teď končim prvák hele, myslíš, že sem se dostal k autu? jo, sundával sem dveře z favorita, toť vše. a v teorii to není o moc lepší. chlápek tam vysvětluje jak mám vymontovat čep z bůhví čeho, a já naprosto nevim kde ten čep hledat, jak vypadá a k čemu slouží. nebo popis MacPhersona, lichoběžníkový nápravy atd. bez obrázků taky super, ani podle učebnice to neni ono. obrázky tam sice sou, ale reálně to vypadá uplně jinak. stejně si to většinou hledám sám... moje pomatený školní "(ne)znalosti", prosím, berte s rezervou. pokud vysypu nějakej nesmysl, stačí uvést na správnou míru, hned mě kamenovat nemusíte agg

jinak co se toho tlaku týče. nějak nevim. pravda, že vana netěsní nejlíp. s tímhle si poradit sám neumím. jako stačí vysvětlit, co a jak. za cokoliv použitelnýho budu moc rád. přecejenom téměř nic neumím, ale jsem odhodlanej se o to postarat. pokud se najde někdo ochotný poradit, budu mu vděčný.
Obrázek
Weaver
žralokář
 
Příspěvky: 466
Registrován: pátek 29.04.2011 21:00:18
Bydliště: Vyškov

Re: Kontrolka mazání e28

Příspěvekod DC » pátek 13.05.2011 02:42:36

doporučuji teda aspoň přečíst tohle -> http://www.vutbr.cz/www_base/zav_prace_ ... le_id=4874 a zaměř se na část 3
Uživatelský avatar
DC
vládce temné hlubiny
 
Příspěvky: 1329
Registrován: úterý 03.07.2007 17:56:34
Bydliště: Řáholec

Re: Kontrolka mazání e28

Příspěvekod Weaver » pátek 13.05.2011 15:55:23

seš borec abb dík abb ajj agg
Obrázek
Weaver
žralokář
 
Příspěvky: 466
Registrován: pátek 29.04.2011 21:00:18
Bydliště: Vyškov


Zpět na TECHNIKA A SERVIS / ŘADA 5

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé

cron