Prasklé čelní sklo při neohlášeném čištění parkoviště

co jen chcete..

Prasklé čelní sklo při neohlášeném čištění parkoviště

Příspěvekod mensikkarel » sobota 04.06.2016 10:33:35

Ahoj,vůbec nevím co mám dělat. Včera jsem došel odpoledne k autu a zjistil jsem že obec dělala čištění parkoviště (nikde nebyla žádná značka o blokovém čištění) a normálně mezi autama sekali trávu u patníků. Auta špinavý jako prase,v kolech,v nárazníkách hlína. Nevím co ostatní,ale já jsem na čelním skle našel prasklinu od kamínku,není nějak velká,ale je tam a je před řidičem. Myslíte,že je nějaká možnost aby mě obec uhradila vzniklou škodu? Kam se obrátit?Kdyby někdo poradil byl bych rád.
Díky a pěkný víkend všem K. bcc
mensikkarel
žralok
 
Příspěvky: 198
Registrován: středa 30.07.2014 18:43:04
Bydliště: v garáži

Re: Prasklé čelní sklo při neohlášeném čištění parkoviště

Příspěvekod auto-klassik » sobota 04.06.2016 11:13:45

Mám podobnou zkušenost ,kolem roku 204.Byl jsem v práci /ve škole/ a když jsem se vrátil měl jsem rozbité okno u spolujezdce Corsa A .Zjistil jsem ,kdo to sekl/město/,zajel jsem tam sepsali jsme protokol,město mělo pojištění pro sečení a asi za 10 dní jsem dostal 1tkč a okno jsem si vyměnil.
auto-klassik
žralokář
 
Příspěvky: 424
Registrován: neděle 30.08.2009 18:23:13
Bydliště: 52km severně od Brna,67963

Re: Prasklé čelní sklo při neohlášeném čištění parkoviště

Příspěvekod mensikkarel » sobota 04.06.2016 22:34:16

mno zajet na obec mám v plánu,ale za litr mě asi nikdo na passatu čelní sklo nevymění acc. každopádně je to zhovadilost a myslím si,že by se něco takového dít nemělo. Spousta lidí na auto šetří x let nebo si na auto bere půjčky a pak dojde nějaký kretén a auto dodrbané od kamínků nebo jinak poničené acc . A další věc,nové sklo s prací vyjde určitě na víc jak 5000,což už je vlasntě trestný čin.Jsem zvědavý jak tam pochodím
mensikkarel
žralok
 
Příspěvky: 198
Registrován: středa 30.07.2014 18:43:04
Bydliště: v garáži

Re: Prasklé čelní sklo při neohlášeném čištění parkoviště

Příspěvekod Samsa » neděle 05.06.2016 10:51:30

Každopádně to musíš mít komplet nafocený a je potřeba to s TS řešit, přijde likvidátor a ten ti to ocení, samo je dobré mít u sebe ceny skla a práce. Nám při sekání velkou kabinovou sekačkou štrejchli novou fasádu na bytovce a bylo to vyřízený do týdne i se zapravením.
BMW 635csiA 1987
Samsa
žralokář
 
Příspěvky: 494
Registrován: neděle 29.12.2013 00:09:32
Bydliště: Vysoké Mýto

Re: Prasklé čelní sklo při neohlášeném čištění parkoviště

Příspěvekod jaryn » neděle 05.06.2016 14:07:27

Jestli je původce poškození obec, bude to v poho, protože svoji činnost má pojištěnou. Hlavně to měj zadokumentovaný a domluv se s nima jakou formou proběhne likvidace škody. /vyčíslení škody likvidátorem a rozpočtem, oprava v domluveném servisu, proplacení faktury apd. / Výše škody v tomto případě nebude rozhodující. O trestný čin se nejedná, ikdyž je tam škoda nad bůra, neb neprokážeš úmyslné zavinění škody a nedbalost v tomto případě skutkovou podstatu t. č. Poškození cizí věci nezakládá. Máš to tímto papírově jednodušší, páč z toho vynecháš OČTŘ a nečekáš až rozhodnou o vině, náhradě...atd. Tahanice by Tě čekali kdyby obec hodila zpátečku a vyfuckovali Tě s tím, že se Ti to mohlo stát kdekoli a ať to neodiskutovatelně prokážeš. Většinou jsou ale v klidu a škodu uznávají, protože v opačném případě to je pro ně spousta administrativy navíc. Tedy přesněji jen v případě, že se poškozený nenechá ohloupnout a vyhodit.
Uživatelský avatar
jaryn
žralokář
 
Příspěvky: 389
Registrován: čtvrtek 09.10.2008 23:31:44
Bydliště: Hradec Králové

Re: Prasklé čelní sklo při neohlášeném čištění parkoviště

Příspěvekod mensikkarel » neděle 05.06.2016 16:55:59

Kluci díky za rady.Určitě se odbýt nenechám a budu trvat na náhradě škody ccc
Všem pěknou neděli
mensikkarel
žralok
 
Příspěvky: 198
Registrován: středa 30.07.2014 18:43:04
Bydliště: v garáži

Re: Prasklé čelní sklo při neohlášeném čištění parkoviště

Příspěvekod mensikkarel » úterý 12.07.2016 15:49:57

Tak jeste jednou diky za rady:-) sklo uz mam dva tydny vymenene a penize na ucte. Sice me reseni pris
o postavene na hlavu,ale zaplatili to a to je hlavni.
mensikkarel
žralok
 
Příspěvky: 198
Registrován: středa 30.07.2014 18:43:04
Bydliště: v garáži


Zpět na O VŠEM..

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé

cron